Отборът на Австралия се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на

...

Австралия си осигури участие в 1/8-финалите на турнира за Купата на Азия

Отборът на Австралия се класира за 1/8-финалите в шампионата за Купата на Азия, откакто победи състава на на Сирия с 1:0 и има цялостен актив от точки в Група " B ". Единственото попадение в срещата бе дело на халфа Джаксън Ървайн, за който това бе втори си гол в надпревалата.

Първата част приключи без попадения, само че Ървайн съумя да донесе успеха на " кенгурата ", откакто откри резултата и при успеха над Индия с 2:0 на старта. " Много съм удовлетворен от играта ни в отбрана. Два мача резервираме вратата си суха. Можем още да се подобрим ", сигурен е селекционерът на Австралия Греъм Арнолд.

В различен мач от същата група Узбекистан надигра Индия с 3:0. Узбеките си осигуриха триумфа още през първата част, когато точни бяха Абосбек Файзулаев, Игор Сергеев и Шерзод Насрулаев.
 Палестина - ОАЕ 1:1 в мач от шампионата за Купата на Азия